Yabancılar Gazetesi

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Son Yorumlar
SÜPERLİG PUAN DURUMU
Bu haber 956 kez okundu. | Siyaset Haberleri
Haberin Tarihi :   14 Haziran 2014 - 12:19

Muhalefet partilerinden hükümete destek

Büyüt
Küçült
Muhalefet partilerinden hükümete

CHPli Faik Öztrak, Musulda kaçırılan Türk vatandaşlarıyla ilgili yaptığı açıklamada; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kurtarılması için hükümetin devlet sorumluluğu içinde atacağı her adımın destekçisi olacağız dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, TBMMde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları dair açıklamalar bulundu. Öztrak, Musulda kaçırılan Türk vatandaşlarına ilişkin yaptığı açıklamada; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kurtarılması için hükümetin devlet sorumluluğu içinde atacağı her adımın destekçisi olacağız.

Bununla beraber dar ve mezhepçi dünya görüşünü dış politikaya yansıtarak, Türkiyeyi Ortadoğu bataklığına sürükleyen AKP hükümetinin bu yaşananlar karşısında mutlaka siyasi bir sorumluluğu olmalıdır. Komşularla sıfır sorun politikası sırf soruna, stratejik derinlik stratejik rezalete dönüştü.

İktidar, yaşanan her olayın sorumluluğunu başkalarına attı, kendisine ise bir mağduriyet yaratmayı başardı. Sınırları Peşavere dönmüş, oradaki temsilcilikleri hedef haline gelmiş, dış politikasını dar bir mezhep penceresinden yakaladığı görüş açısına oturtan ve her an Ortadoğu bataklığına çekilme riski olan bir ülkenin, uluslararası finansal piyasalardaki risk pirimi de yeniden gözden geçirilecektir.

Sonunda faturası vatandaşa çıkacak risk primindeki bu artışın sorumlusu, AKPnin dış politikası ve Dışişleri Bakanıdır. Hükümet yanlış politikalarının sonuçlarını artık görmeli, suçu memurlara atarak sorumluluktan kaçmak yerine başarısızlığını itiraf etmeli ve gereğini yapmalıdır ifadelerini kullandı. 

BAŞKANIN TASARRUFU MU YOKSA BAŞBAKANIN TASARRUFU MU?

Faik Öztrak, Merkez Bankasındaki görevden almaları değerlendirerek; Merkez Bankasındaki görevden almalar ve atamalar Başkanın tasarrufu mu yoksa Başbakanın tasarrufu mu? Bu iktidar Merkez Bankasının özerkliğinin önemini çok acı bir şekilde anlayacak diye konuştu.

MHPLİ YENİÇERİ: TÜRKİYE BİLEREK IŞİD GİBİ BARBAR BİR ÖRGÜTE YARDIM ETMEZ

MHPli Özcan Yeniçeri, Türkiyenin IŞİDe yardım ettiği iddialarına inanmadığını belirterek; Türkiye, bilerek ve isteyerek IŞİD gibi barbar bir örgüte yardım etmemiştir, etmez. Hükümeti sıkıntıya sokacak tavır içine giremeyiz ama bu yardımlar yapılırken dosta yardım yapıyoruz diye aslında gönderdiğiniz yardımlar, giriş çıkış izinleri, başkalarına gitmiş olabilir dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Mecliste basın toplantısı düzenledi. Yeniçeri, burada yaptığı açıklamada, IŞİDin Türkiyeyi doğrudan rahatsız edecek bir oldu bitti meydana getirdiğini belirterek şunları söyledi; İktidardan, IŞİDin elindeki bütün rehinelerin kurtarılması için en akılcı ve en sonuç alıcı stratejileri devreye sokmasını talep ediyoruz.

IŞİD gökten inmedi, bölgenin, jeopolitik, dini, ekonomik ve siyasi şartlarının ürünüdür. Göz göre kendi düşmanını, canavarını besleyen ülke haline gelmişiz. İktidarın bundan haberi yok. İktidarları besledikleri canavarları yer. Amerikayı, bir zamanlar destek verdiği El Kaide dönüp vurdu. IŞİD, 80 kadar Türk vatandaşını rehin olarak tutuyor. Herkesin, siyasi soğukkanlılığını muhafaza etmesi gerekir. Şu an itibariyle acil durum, Türk rehinelerin hiçbirinin burnu kanamadan kurtarılmasıdır. Bu Türkiye yönünden milli ve stratejik bir sorundur. Barbar bir örgüt olan IŞİDin elindeki bütün rehinelerin sağ salim olarak kurtarılması ve evlerine dönmeleri için her şeyin yapılacağına inanıyor ve bunu hükümet yetkililerinden bekliyoruz. İktidardan bu konuda en akılcı ve en sonuç alıcı stratejileri devreye sokmasını da talep ediyoruz.

IŞİD MENSUBU DİYE TEDAVİDEN MAHRUM HALDE TUTMAK DOĞRU OLMAZ

MHPli Yeniçeri, Türkiyenin bilerek ve isteyerek IŞİD gibi barbar bir örgüte yardım etmediğini ve etmeyeceğini dile getirerek; Hükümeti sıkıntıya sokacak tavır içine giremeyiz ama bu yardımlar yapılırken dosta yardım yapıyoruz diye aslında gönderdiğiniz yardımlar, giriş çıkış izinleri, başkalarına gitmiş olabilir. Bunun öyle bir şey olduğu görülüyor.

Bir IŞİD mensubunun tedavi edildiğine yönelik görüntüler de var ama bu resim Türkiyenin yardım ettiği anlamına gelmemektedir. Yaralı bir insanı tedavi etmek insani özelliği olan her kişinin görevidir. Bunların ne olduğunu hükümet de bilmeyebilir. Yaralı bir insanı IŞİD mensubu diye tedaviden mahrum halde tutmak doğru olmaz diye konuştu. 

E-Posta ile Yolla
Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Blogger
Tumbir
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Yabancılar Gazetesi | http://www.yabancilargazetesi.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2020 - 2021
http://www.yabancihaklari.org.tr